Більшість української с/г продукції поставлятиметься до Туреччини за ставкою мита 0% — Мінагрополітики

Переважна більшість української с/г продукції, яка експортується до Туреччини, і надалі йтиме за ставкою мита на імпорт в розмірі 0%. Про це повідомили у пресслужбі Мінагрополітики.

Нагадаємо, з 1 травня 2023 р. Туреччина планує для всіх країн-експортерів відновити мито на імпорт ключових зернових культур. Воно становитиме 130% й поширюється виключно на такі культури: пшеницю, ячмінь, кукурудзу, жито, овес та сорго. 

«Туреччина є великим імпортером української пшениці. Проте, більшої частки українського зерна це мито не стосується, оскільки наша продукція ввозиться до Туреччини переважно для продажу в треті країни й за неї мито не сплачується», — пояснили у відомстві. 

Згідно з даними, у Туреччині діє два митних режими на імпорт: 

  • для продукції, яка використовується для внутрішнього споживання;

«Якраз для такої продукції Уряд Туреччини і оголошував тимчасову нульову ставку мита. Наразі термін дії цього пільгового режиму закінчився. І митна ставка 130% повертається», — пояснили у Мінагрополітики. 

  • для продукції, яка йде на продаж в треті країни до чи після переробки. Для цього режиму мито не сплачується. 

«Україна поставляє продукцію до Туреччини переважно за другим митним режимом. Якщо говорити у відсотках, то зерна за першим режимом, на який повертається мито, до Туреччини йде близько 5% від усього експорту до цієї країни», — йдеться у повідомленні. 

Довідково: за даними Державної митної служби України, за підсумками першого кварталу 2023 р. Туреччина імпортувала української пшениці на $168,8 млн — це 17,7% від усього її імпорту.

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua