Фунгіцидний захист кукурудзи по no-till — поради фахівця
У ФГ «Надія» з Полтавщини відмовились від оранки, коли це ще не було мейнстримом. Ще у 2010 р. Олександр Петренко перейшов з класичної технології обробітку на no-till.
Про це йдеться у спецпроєкті «Антикризова економія: Кукурудза на ноутілі — особливості профілактичних обробок» на Kurkul.com.
За словами фермера, ця технологія дозволяє менше трудитись, але більше отримувати. В середньому там збирають кукурудзу зі врожайністю 7-8 т/га, навіть під час посухи врожайність не зменшувалась.
Щодо особливостей технології, то посівна кампанія розпочинається пізніше. Якщо цьогоріч фермери активно сіяли вже наприкінці березня, то в ФГ «Надія» весняна посівна стартувала на початку травня з кукурудзи.
«Ми не боремось за вологу, як це роблять інші господарства. У нас ґрунт вологий завдяки мульчі, тому чекаємо, щоб земля добре прогрілась», — додав Олександр Петренко.
Сіють гібриди з різним ФАО від 260 до 390. Високі значення ФАО забезпечують кращу стійкість рослин до зимових умов.
«Вже 3 сезони наша кукурудза зимує в полі. Восени ціна на зерно дуже низька, а ціни на сушку навпаки високі. Восени кукурудза була з вологістю 22-24%, сушка коштувала 150 грн т/% і виходило, що 1500 грн/т треба було заплатити лише за сушку. А весною збираєш — вона суха вже. Волога в базі 13-14 %, ціна на зерно вища і не потрібно за зберігання платити. Тому останні сезони збираємо кукурудзу навесні», — поділився фермер.
Тим часом менеджер з розвитку технологій в східному регіоні компанії LNZ Group Віталій Брашован зазначив, що при пізніх термінах посіву виникає хворобне навантаження.
Під рослинними рештками на полі можуть залишатись бактерії фузаріозу чи сажкових хвороб. При класичній технології патогени приорються і мікроорганізми в ґрунті їх знищують. При no-till ці хвороби залишаються на поверхні, тому представник компанії рекомендує проводити якісний фунгіцидний захист.
Як додав фахівець, у лінійці компанії LNZ серед профілактичних продуктів для захисту кукурудзи можна використовувати фунгіцид Спліт (дифеноконазол, 250 г/л), Старк (азоксистробін, 250 г/л) чи двокомпонентний Спліт Дуо (дифеноконазол, 125 г/л, азоксистробін 125 г/л)
«Для профілактики ми можемо обійтися одним продуктом. А от, коли хвороба поширилась, то тоді треба вже двокомпонентні суміші. Тож наразі тільки правильний моніторинг дозволить раціонально використовувати кошти на фунгіцид», — підсумував Віталій Брашован.
До слова, Kurkul.com разом з компанією LNZ Group запустили проєкт «Антикризова економія», де фахівці компанії протягом сезону будуть супроводжувати фермерські господарства, щоб допомогти фермерам підібрати економічно вигідні схеми захисту і при цьому не втратити врожайність.