Попри високу врожайність фермери Черкащини скорочують посіви кукурудзи
Кукурудза на Черкащині залишається однією з найурожайніших культур. За 2023 рік регіон зібрав рекордну кількість зерна — понад чотири мільйони тонн. Але аграрії відмовляються її сіяти через труднощі зі збутом. Повідомляє Суспільне.
«За 2023 рік Черкащина зібрала рекордний врожай — це було 4,6 млн тонн. Вона посіла друге місце за врожайністю. Середня врожайність була 7,2 т/га. Порівняно з минулим роком 5,98 т/га. Відповідно до умов нашого регіону, кукурудза — це найкраща рослина», — зазначив директор обласного департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко.
У 2024 врожайність прогнозують ще більшу. Проте деякі аграрії її сіяти відмовляються. Аграрій із села Дмитрівка Іван Пономар нині рахує збитки. Увесь торішній врожай кукурудзи залишив на полях. Вирощування кукурудзи для нього стало збитковим.
«Я у дуже великому мінусі. Задискував, потім виорав, закультивував, посіяв, сівалку наймав. І потім пішло: посівний матеріал, міндобрива, захист рослин, оприскування, потім двічі робив підживлення, а в результаті поки у мене взагалі нуль. Прибутку нема ніякого. Втрати в цьому році будуть великі», — пояснив фермер.
Та поля цьогоріч простоювати не будуть. Сіятимуть олійні культури — сою, ріпак, соняшник.
Аграрій Володимир Драч посіви кукурудзи скоротив удвічі. Натомість додав до сівозміни ріпак.
«У мене близько чотирьохсот гектарів. Я зазвичай сію 100 гектарів пшениці, 80 — соняшника, кукурудзи гектарів з 80, трошки ячменю», — розповів він.
Пробує фермер вирощувати й нішеві культури. Цього року вперше засіяв пивоварний ячмінь.
«Засіяв тут 5 га, чисто на розвід. Може вдасться, якийсь контракт укласти із пивоварними компаніями. Переваги мої в тому, що є своя техніка. В мене є свої сівалки, трактори. Комори є, щоб зберігати, і зерновози, щоб перевозити. До війни ми встигли придбати комбайн по програмі «Доступні кредити 5-7-9 %», держава дала таку можливість», — розповів аграрій.
Нагадаємо, Українська зернова асоціація прогнозує врожай кукурудзи у 2024 р. на рівні 26,3 млн т, що на 3 млн т менше аніж минулого року — 29,6 млн т.